RU UA

Обираємо постільну білизну правильно

  • 31 січня 2021 11:58:42
  • Переглядів: 716
Обираємо постільну білизну правильно>

Ні для кого не секрет, що спальня - це практично найулюбленіше місце для кожної людини, місце релаксу і задоволення. Після виснажливого робочого дня всім необхідний повноцінний відпочинок. Як стверджують вчені, ми проводимо в середньому тридцять відсотків нашого життя саме в ліжку. Тому вибирати постільну білизну, подушки, ковдри та інші аксесуари для сну необхідно з особливою ретельністю. Ми не повинні забувати про комфорт під час сну.

В першу чергу більшість покупців звертають увагу на фасон і колір постільної білизни, щоб він ідеально підходив під дизайн опочивальні. Але, безумовно, важливий фактор при виборі - якість і матеріал, з якого виготовлено виріб. Вся необхідна інформація вказується виробником на етикетці і упаковці білизни. Сатин, бязь, ситець і інші - це, власне, і є види тканин, з яких пошито постільну білизну.

Нижче ми розглянемо основні вимоги для комплектів постільної білизни, щоб при виборі вам було легше орієнтуватися.

Основні вимоги до постільної білизни

Вище ми вже згадували про важливість забарвлення, щоб очі раділи яскравим або ж навпаки стриманими кольорам, різним візерункам і принтам. На даний момент колірні рішення представлені в широкому асортименті на ринку виробників постільної білизни.

Не менш важливий момент при цьому і сама тканина простирадл, підковдр і звичайно ж наволочок, щоб потім не бути розчарованим і через місяць-два не споглядати на своєму ліжку полинялі, витончені і навіть порвані шматки незрозумілою матерії.

Вимоги до хорошої білизни повинні бути високими, так як саме вона безпосередньо контактує з вашим тілом.

  • Матеріал. Точніше сам склад має важливе значення. Найбезпечнішими і екологічними завжди вважаються і вважалися натуральні волокна, з яких виготовляється у підсумку і саме полотно. До них можна віднести бавовну, льон, шовк тощо. Такі матеріали не будуть подразнювати шкіру, гіпоалергенні (тобто вони не будуть викликати аллергію, свербіж, печіння тощо), а також не виділяють шкідливі речовини. Тому таким виробам для сну необхідно віддавати перевагу. Можуть бути присутніми в незначній кількості синтетичні нитки, які своїми властивостями надають природним матеріалам міцність і зносостійкість. Для дітей варто обирати тільки натуральні тканини, без домішок.
  • Гігієнічність. Тканини для постільної білизни повинні мати високу гігроскопічність - це здатність поглинати вологу, чим вона вища, тим комфортніше буде людині. А також, повітропроникність. Шкіра повинна «дихати» під час сну, що дозволить добре виспатися.
  • Щільність. Від цієї характеристики залежить довговічність і відповідно міцність самої постільної білизни. Батист володіє найнижчою щільністю, а з найвищою вважається мако-сатин і атлас.
  • Зминанність. Натуральні тканини володіють цією властивістю. При пранні будь - яка білизна мнеться, тільки одні тканини більше, ніж інші. Простирадла з чистого льону дуже сильно мнуться і досить важко прасуються, а ось вироби з ранфорса, попліну і мако-сатину практично не утворюють заломів і прасуються без особливих зусиль.
  • Пілінгуємість. Якщо простими словами пояснювати ця властивість - це здатність полотен утворювати катишки в процесі експлуатації,  що показує на ступінь її зношеності. Це, звичайно ж, позначається на зовнішньому вигляді постільної білизни, роблячи її не тільки менш привабливою, але і неприємною на дотик. Бязь вважається одним з найбільш пілінгуємих матеріалів. А ось шовк, атлас, сатин-делюкс практично не мають цього недоліка.
  • Легкість догляду. Спальні комплекти необхідно міняти (прати) кожні десять днів, влітку ж рекомендується частіше це робити. А отже, прання і прасування не повинні передбачати докладання вами особливих зусиль. Чим вони простіше і менш енерговитратні, тим краще. У цьому відношенні найпростішими є - ранфорс, бязь, ситець і поплін. Простирадла і підковдри з дорого японського шовку краще не прати в пральній машині і руками, варто віддавати таку білизну в спеціалізовані хімчистки.
  • Якість пошиття. Важливий фактор нарівні з іншими, так як нерівні рядки і малюнок, що не співпадає, можуть викликати у вас візуальний дискомфорт.
 
Цей сайт використовує cookie. Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
ок