Як вибрати плед?
- 28 квітня 2021 20:22:19
- Переглядів: 1421
Спочатку плед не був предметом для сну і відпочинку. Він служив частиною національного костюму шотландських горців, а саме картатою шаллю з китицями.
Чим відрізняється плед від ковдри і покривала?
Чітких правил розмежувань в принципі немає, тільки умовні:
- Покривало - основне завдання полягає в захисті постільної білизни від пилу та інших забруднень. Їм покривають заправлене ліжко, звідси, як бачимо, його назва;
- Ковдра призначене для зігрівання. На неї надягають підодіяльник, який прати набагато простіше, ніж саму ковдру;
- Плед - на тлі двох попередніх речей є більш універсальним. Їм можна як накрити ліжко, так сховатися і, навіть, загорнутися в нього.
До покупки пледа потрібно підходити, виходячи з його функціональності, вирішивши для себе, як саме ви будете його використовувати. Колірна гамма і візерунок вибираються виходячи виключно з особистих уподобань, а ось на розмір потрібно звернути особливу увагу.
Великі пледи, розміром 200х220 мм, підходять для звичайних двоспальних ліжок, але завеликі для того, щоб накинути їх на плечі. Для цього більше підійде «крісельний» варіант, розміром близько 130х170 мм.
Для того, щоб визначити якість, потрібно уважно розглянути згини. Якщо ворс в цих місцях звалявся або, того гірше - витерся, такий плед не прослужать довго. Огріхи в в'язанні: спущені петлі, асиметричний візерунок - все це говорить про недостатньо високу якість.
Головна помилка, якої припускаються при виборі пледів: 100% натуральна шерсть - найкращий і екологічний матеріал. Насправді, синтетичні покривала або покривала зі змішаних тканин мають свої переваги перед дорогими вовняними: вони дешевші, безпечні для алергіків, добре тримають форму після хімчистки або прання.
Як вибрати плед, адже вибір досить великий?
У продажу є в'язані, ткані, клаптеві і т. П. З кистями, косичками або краєм, обшитим тасьмою. Техніка виготовлення важлива, але найголовніше - матеріал, з якого плед зроблений.
Натуральна вовна
Вовняні пледи - красиві, теплі і корисні для здоров'я. Вони прекрасно підходять під будь-який інтер'єр і зігрівають не гірше, а навіть краще ковдри.Переваги:
- Володіють лікувальним ефектом при різних захворюваннях опорно-рухового апарату і при застуді;
- Сприяють активізації кровообігу;
- Відмінно вбирають вологу, при цьому на дотик залишаються сухими;
- Не потребують частого прання, так шерсть має унікальну здатність до самоочищення;
- Приємні на дотик;
- Довговічні.
Недоліки:
- Викликають алергічні реакції;
- «Колючі» на дотик;
- Досить висока ціна;
- Невелика колірна палітра кольорів. Виготовляють вовняні пледи з кашеміру, верблюжої вовни, пашміни і овечої вовни.
Кашемір
Кашемір - шерсть особливої породи кіз (родом з індійського штату Кашмір). Її головна особливість - дуже тонкі волоски. Для порівняння: товщина людської волосини близько 50 мікрон, а волосся вівці кашмірській породи - 15 мікрон.
Переваги :
- Чудова теплоізоляція;
- Набагато тепліше за пледи зі звичайної овечої вовни;
- М'який і пухнастий, а з плином часу буде ставати все більш шовковистим.
Недоліки:
- «Примхливість» в догляді (тільки ручне прання в теплій воді);
- Досить висока ціна.
Верблюжа шерсть
Верблюжа шерсть - матеріал унікальний. Вона здатна захищати не тільки від холоду, але і від спеки, і від вологи. Ще з біблійних часів людина звернула увагу на дивну здатність верблюдів легко переносити значні коливання температур: від мінусової температури в нічний час до плюс сорока і вище - в денний. Такі властивості обумовлені будовою волосків верблюжої вовни - вони порожні всередині, внутрішня поверхня прекрасно вбирає вологу, в той час, як зовнішня не пропускає її.
Переваги:
- Вбирають кількість вологи, що перевищує 30% власної ваги і залишаються сухими;
- Завдяки сухому теплу, з успіхом використовуються для лікування артритів, артрозів, радикулітів і застуди;
- Високий вміст воску (ланоліну) сприяє не тільки м'якості пледа, а й гарно позначається на стані шкіри людини. Навіть після багаторазового прання і чисток ланолін не вимивається з волосків повністю, продовжує вбиратися в людську шкіру навіть при нормальній температурі тіла;
- Антистатичність. Вони не тільки не електризується, а й здатні знімати статичну електрику. У сучасних оселях, наповнених пластиком і електронікою, це властивість має досить велике значення;
- Легкі, теплі і дуже довговічні (середній термін експлуатації - 9 років). До цього дня у багатьох жителів сходу верблюжі ковдри вважаються хорошим приданим.
Недоліки:
- На жаль, верблюжа шерсть, як і будь-яка інша, здатна викликати алергічні реакції. Втім, причина не в самій вовни, а в кліщі, чиї продукти життєдіяльності і є алергеном. Регулярне чищення і догляд дозволить позбутися від кліщів і вирішити проблему;
- Ще один недолік пледів з верблюжої вовни - «кусачість». Волосок верблюда влаштований таким чином, що досить відчутно поколює ніжну людську шкіру, масажуючи її, що вважається навіть корисним для кровообігу, хоча подобається далеко не всім.
Пашміна
пашміна (вид кашеміру) - найдорожчий, але і самий «елітарний» матеріал для виготовлення ковдр та пледів. Спочатку пашміною називали тонкий козячий підшерсток. Причому не простих кіз, а жили на високогір'ях Гімалаїв. Коштувала така шерсть нечуваних грошей, але відрізнялася особливою ніжністю і легкістю.
Сучасний, вдосконалений варіант - суміш пашміни, бавовни і шовку в процентному співвідношенні 60%, 20% і 20% - відповідно.
Переваги:
- Пухнастий, легкий, теплий, добре «дихає»;
- Зносостійкий. При покупці такого пледа варто звернути увагу на процентне співвідношення матеріалів - чим менше міститься пашміни, тим нижче якість.
Недоліки:
- Необхідність дбайливого догляду;
- Висока ціна.
Якщо вовняні пледи це «зимовий» варіант, то для теплої пори року краще вибрати більш тонкі і легкі бавовняні.
Жакардовий плед
Жакардові тканини можуть складатися як з натуральних, так і з синтетичних, змішаних волокон, але частіше за все, якщо мова йде про пледи, використовується бавовна. Візерунок такого виробу може бути дуже складним і вигадливим, двошаровим, двостороннім, крупноузорчатим або ворсовим.
Переваги:
- Основна перевага жакардового пледа - зносостійкість. Він витримує практично необмежену кількість прань, зберігаючи форму, фактуру і колір;
- При всій своїй легкості він здатний зігріти прохолодними літніми вечорами, створити обстановку особливого, «дачного» затишку.
Недоліки:
- Практично немає, хіба що деяка «простота». Такий плед навряд чи впишеться в химерний, з претензією на розкіш інтер'єр.
Флісові пледи
Дуже непогана альтернатива виробам з натуральних матеріалів.
Флісова тканину виготовляється з поліестеру - синтетичного матеріалу, що володіє цілим рядом переваг.
Переваги:
- Стійкість до механічних впливів і високих температур;
- Зберігає колір під впливом сонячних променів;
- Не викликає алергічних реакцій;
- Зносостійкість;
- Не мнуться, не линяють і відмінно переносять прання в пральній машині, а також хімчистку і прасування;
- Не представляють інтересу для молі і мікроорганізмів;
- Вбирають вологу, але залишаються сухими, так як вода дуже швидко випаровується;
- Підходять для будинку, дачі і подорожей.
Недоліки:
- Єдиний недолік цих пледів - здатність накопичувати статичну електрику, що легко вирішується полосканням з будь-яким антистатичним кондиціонером.
Акрилові пледи
Cинтетичний матеріал, за своїми властивостями дуже близький до натуральної вовни.
Переваги:
- Прослужать довго, не втрачаючи своїх теплоізолюючих властивостей і зовнішнього вигляду;
- Легкі, теплі, невибагливі в догляді (витримують прання в пральній машині);
- Не викликають алергічних реакцій;
- Не електризуються;
- Широка колірна гамма;
- Доступна ціна.
Недоліки:
- Не дуже добре пропускають повітря;
- Вбирають запахи;
- На поверхні можуть утворюватися «катишки».
Регулярне провітрювання і прання з кондиціонерами позбавлять плед від двох останніх недоліків. Пледи з змішаної тканини акрил + бавовна набагато краще пропускають повітря і вбирають вологу, ніж вироби з 100% акрилу. Їх ціна порівнянна з ціною пледа з бавовни, але служать вони набагато довше.
Плед з віскози
Вироби з віскози мають всі властивості інших синтетичних матеріалів:
- Відносно невисока ціна;
- Стійкість до прання;
- Довговічність.
При цьому на дотик вони м'якше і приємніше акрилових. Купуючи плед з віскози потрібно враховувати «усадку» матеріалу при пранні.
Недоліки:
- Всього один - віскозна тканина легко мнеться.
Мікрофібра
Сучасний синтетичний матеріал, що виготовляється з поліаміду та поліестеру. Основна її відмінність від акрилу - тонка нитка, завдяки якій плед з мікрофібри має малу товщину і вагу.
Цей матеріал з успіхом використовується для виробництва махрової тканини - пухнастої і легкої.
Переваги:
- Легко перуться;
- Не линяють;
- Ворс на їх поверхні не скочується;
- Волога не накопичується всередині волокон, легко проникаючи крізь виріб і випаровуючись з його поверхні.
Завдяки цій особливості, пледи з мікрофібри висихають після прання дуже швидко.
недоліки:
- Невеликий недолік таких пледів - неможливість прасування та сушки на батареї. Вплив високих температур тканинам з мікрофібри протипоказаний.
Пледи зі штучного хутра
Цілком особлива категорія пледів подібного роду. Їх основне призначення - надавати інтер'єру певний стиль, вишуканість і затишок. Плед з хутра, натурального або штучного, теплий, пухнастий і м'який. Прилягти на такий - одне задоволення.
Сучасні технології дозволяють виготовляти штучне хутро, яке зовні практично не відрізняється від натурального. Основа такого полотна - просякнута спеціальним складом тканина, на яку прикріплено ворс з синтетичного матеріалу.
Переваги:
- Зносостійкість і міцність;
- Стійкість до вологи;
- Широка кольорова палітра;
- Відмінно зберігають тепло;
- Добре піддаються чищенню (можна прати в машинці автомат при температурі 30 градусів).
Недоліки:
- Поглинають пил;
- Електризуються.
Пледи з натурального хутра
В минулі століття пледи з натурального хутра були атрибутом палацових спалень і будуарів.
Переваги:
- Плед з натурального хутра по кишені далеко не всім, але за цю вартість Ви отримаєте відмінну накидку для меблів, яка прослужить багато -багато років;
- Захищають від будь-яких морозів.
Недоліки:
- Мабуть, один - вимагають спеціального «сухого» чищення, яке краще довіряти професіоналам.
Плед з будь-якого матеріалу прослужить довго, якщо дотримуватися основних правил догляду за ним.